• Bu kadar pişkinliğe pes doğrusu…

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ve ASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU hakkında 24 ayrı suçtan iddianame düzenlenen HAKAN OLGAÇ’ın ASKİ GENEL MÜDÜRÜ olarak atanması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na teklif yaptı.

  20:07:55 | 2019-09-04

  http://yavuzlarmylife.com

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERCİOĞLU’nun Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Aydın Büyükşehir Belediyesi bağlı Kuruluşu ASKİ Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilen

  1-Çelik Boru Alımı

  2-Sıhhı Tesisat Alımı

  3-Basılı Kağıt alımı

  4-Dalgıç Pompa Tamir ve Bakım Hizmet Alımı

  5-Elektrik malzemesi Alımı

  6-Hermest Trafo Alımı

  7-Trafo bakım Hizmet alımı

  8-Fatura Bildirim Formu alımı

  9-Araç tamir Bakım Hizmet Alımı

  10-İş Makinası Tamir Bakım Hizmet Alımı,

  11-Vinç Kiralama Hizmet alımı

  Yaklaşık maliyetleri gereği bu alımların 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu 19.md hükmü gereği “Açık İhale” usulü ile yapılması gerektiği halde kısımlara bölmek suretiyle bir ihale şekli olmayan kanunun 22.d kapsamında “Doğrudan Temin Yoluyla” mal ve hizmet alımları yapılarak kamu zararlarına sebep olunduğu gerekçesi ile Aydın C. Başsavcılığı tarafından düzenlenen İDDİANAME ile FETÖ Belediyeler İmamı olarak bilinen Erkan KARAARSLAN’ın sağ kolu olarak tanınan ve Ataşehir Buz Rezidansta komşu olan ancak ATAŞEHİR Belediyesi’ndeki görevinden alındıktan sonra AYDIN’da ASKİ Genel Müdür Yardımcısı yapılan Nermin CANYURT ve HAKAN OLGAÇ ile birlikte toplam 14 ASKİ görevlisi hakkında kamu davası açıldı.

  Aydın C. Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede öne çıkan en önemli ayrıntının, iddianamenin 18-19-20-21-23-24. md açıklanan Hizmet alımları Özlem Çerçioğlu’nun eşine ait JANTSA firmasıyla ilişkili olan MAKRO-DİNAMİK MAKİNE VE TEKNOLOJİLERİ ÜRETİM GELİŞTİRME DANIŞMANLIK İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ. ve bu şirketin % 50 ile ortak olduğu aynı adreste faaliyet gösteren HİDRO ATAK İŞ MAKİNALARI ÜRETİM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ arasında ortaklık bulunması nedeniyle bu firmalardan alınan tekliflerin ihale ilke ve prensiplerine uygun bulunmadığı gerekçe gösterildi..

  İddianame de açıklandığı üzere; 2015 yılı içinde toplam 4266 saat Vinç Kiralama Hizmet alımının 22.d doğrudan temin yoluyla saati 150 TL’den ve sürekli aynı firmadan alındığı ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2015 yılı Birim fiyatlarına göre % 25 Yüklenici Karı dahil 10 tonluk bir vincin kiralama saat ücreti 74.99 TL olduğu için 377.087TL ödenmesi gerektiği halde firmaya 755.082 TL ödeme yapılarak kamu zararına sebep olunduğu ortaya çıktı.

  10 İş Makinası Tamir Bakım Hizmet Alımı, (İddianamenin 18.-19-20-21-23-24.md)

  MAKRO-DİNAMİK MAKİNE VE TEKNOLOJİLERİ ÜRETİM GELİŞTİRME DANIŞMANLIK İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARE LTD ŞTİ (Güvenç TOKGÖZ-Öğünç TOKGÖZ)

  Adres: Yeni Sanayi Mahallesi 513 sokak No.12 Nazilli.

  Referansları arasında

  HİDRO ATAK İŞ MAKİNALARI ÜRETİM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

  (Sait KIRCAKLI ve MAKRO-DİNAMİK MAKİNE VE TEKNOLOJİLERİ ÜRETİM GELİŞTİRME DANIŞMANLIK İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ. tarafından 21. 04. 2015 tarihinde kurulmuş. Adres: Yeni Sanayi Mahallesi 513 sokak No.12 Nazilli.

  Haber Kaynağı:

  https://www.gundemotuzbes.com/pes-vallahi-dedirten-atama-teklifi/74566/