• ÇERÇİOĞLU ; ‘‘ölçüm sonuçlarını açıklayacağım’’ dedi.

  "Benim için önemli olan tek şey Aydın halkının sağlığıdır. Bunun için sonuna kadar mücadele edeceğiz"

  19:48:01 | 2019-12-28

  http://yavuzlarmylife.com

   

  ÖZLEM ÇERÇİOĞLU ; ‘‘ölçüm sonuçlarını açıklayacağım’’ dedi.

  JESDER’den açıklama geldi.  “Aydın halkının endişelerini anlıyor ve beyaz bir sayfa açmak istiyoruz”

  CHP Çine İlçe Kongresinde konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu , “İnsanların sağlığı bizim için çok önemli. Birçok ilçede kanser vakaları hızla artıyor, nedeni jeotermal. Burada 3-5 firma hariç hiçbiri yatırım yapmıyor, bacalarından zehir akıyor. Daha önce de söyledim, gaz salınım oranlarını açıklayın. Siz sonuçları açıklamazsanız, ben açıklayacağım. Jeotermal firmaları biraz daha az para kazansınlar, bizi zehirlenmesinler. Onlar değil, bizler burada yaşıyoruz. Bizleri zehirliyorlar” diye konuşmuştu. 

  “Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği’nin bir sivil toplum kuruluşu olarak amacı; kamu, halk ve özel sektör arasındaki bağı güçlendirmektir. Dünyanın her yerinde yeşil enerji olarak kabul edilen jeotermal enerjiyi kullanarak, doğal dengeyi bozmadan ülkemize hizmet etmeyi hedefledik ve faaliyetlerimizi de bu hedef doğrultusunda sürdürdük. Aydın’da bulunan santrallerimiz ile ilgili Aydın halkının endişelerini anlıyor ve beyaz bir sayfa açmak istiyoruz. Bu kapsamda; iletişim eksikliklerimizi gidermek ve sıkıntılarımıza çözüm üretebilmek amacıyla pek çok çalışma yürütüyoruz. Benzer şekilde, belediyelerimizin, problemlerin tespiti ve sorunların çözümlenmesi konusunda uygun gördüğü uzman kişilerce yapılacak çalışmalara da her zaman destek vermeye hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.” 

  JESDER’in açıklamasıyla ilgili GAZETE AYDIN’a açıklamada bulunan, Çerçioğlu, "Benim için önemli olan tek şey Aydın halkının sağlığıdır. Bunun için sonuna kadar mücadele edeceğiz" dedi.

  Çerçioğlu’nun önümüzdeki günlerde konuyla ilgili kapsamlı bir açıklama yapması bekleniyor.