• Mustafa Savaş'ın projesi fiyasko çıktı...

  Aydın’da bir çağrı merkezi açılmasını,önemli bir hizmet getiriyoruz diye lanse etmişlerdi.Açılışına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’ta katılmıştı. Mustafa SAVAŞ, ‘’İlk etapta planlanan 300, daha sonra 500 kişi. Sonra 700 derken, bir yıllık dönem içinde bin kişiye ulaşacak bir istihdam, iş kapısı’’ demişti, Bugün itibari ile adı geçen çağrı merkezinde yaklaşık 100 kişi çalışmaktadır.

  11:39:49 | 2019-12-14

  http://yavuzlarmylife.com

  Aydın’da bir çağrı merkezi açılmasını,önemli bir hizmet getiriyoruz diye lanse etmişlerdi.Açılışına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’ta katılmıştı.

  Mustafa SAVAŞ, ‘’İlk etapta planlanan 300, daha sonra 500 kişi. Sonra 700 derken, bir yıllık dönem içinde bin kişiye ulaşacak bir istihdam, iş kapısı’’ demişti,

  Bugün itibari ile adı geçen çağrı merkezinde yaklaşık 100 kişi çalışmaktadır.

  “İKİ YILDIR ÜZERİNDE DURUYORDUK”

  Aydın’da bir çağrı merkezi açılması için yaklaşık 2 yıldır çalıştıklarını, ancak uygun bir lokasyon, bina bulamadıklarını söyleyen Savaş, şu ifadeleri kullandı:

  “Burada böyle bir lokasyonu bulunca, bina üzerinde anlaşma sağlandı. Sayın Valimiz de destek verdi. Önümüzdeki dönemde arkadaşlar burada çalışmaya başlayacak. İlk etapta planlanan 300, daha sonra 500 kişi. Sonra 700 derken, bir yıllık dönem içinde bin kişiye ulaşacak bir istihdam, iş kapısı. Hep söylüyoruz, Aydın’da doğan evlatlarımızın karnının Aydın’da doymasını sağlayacak girişimlerimiz devam edecek. Bu girişimlerden biri çağrı merkezi.”

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 32 NET Çağrı Merkezi Aydın lokasyonunun açılışında yaptığı konuşmada, merkezin Türkiye ekonomisine can vereceğini, vatandaşlara iş imkanı sağlayacağını söylemişti.

  "Burası Türkiye, burada iş var" sloganıyla tüm vatandaşların huzur ve refahını artırmayı amaçladıklarına işaret eden Selçuk,

  "Çağrı merkezinde yıl sonuna kadar 700 kişiye istihdam sağlayacaktır" demişti.

  Yıl sonu geldi, çalışan sayısı yaklaşık sadece 100 kişi olduğuna göre, ilgili firma 32 NET Çağrı Merkezi gerekli yatırımı mı yapmadı, yoksa büyük hizmet gibi sunulan, Türkiye ekonomisine can vereceği bakan tarafından’da dillendirilen yatırım reklam yatırımI mıydı ?

  Yer tahsisi konusunda, Aydın Valisi Yavuz Selim KÖŞGER’inde destek verdiği bilinen firma, yatırımı gerçekleştirmediği için valilik makamının yer tahsisi ile ilgili nasıl bir tutum takınacağı merakla beklenmektedir.