• ADA’DA PETEK DİNÇÖZ RÜZGARI

  Bugün Yalın ve Yıldız Tilbe, yarın ise Volkan Konak konserleri var...

  17:36:49 | 2011-06-23

  Kuşadası Altın Güvercin’de Petek Dinçöz rüzgarı esti..

  Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen 19. Altın Güvercin Müzik Yarışması ve Kuşadası Festivali kapsamında, geçen yılın yarışma birincisi Cem Doğangil ile ünlü sanatçı Petek Dinçöz meydan konseri verdi. Sahil üzerindeki İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı’nda gerçekleşen konseri beş bini aşkın Kuşadalı ile civar il ve ilçelerden gelen vatandaş izledi.

  Sahneye ilk olarak geçen yılın Altın Güvercin birincisi Cem Doğangil çıktı. Genç sanatçı, geçen yıl Altın Güvercin’e uzandığı “Dön” isimli şarkısının yanı sıra popüler şarkılardan oluşan hareketli bir repertuvar sundu.

  Cem Doğangil’in ardından İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı’nı dolduran binlerce kişi, Petek Dinçöz’ü büyük bir coşkuyla karşıladı. Cesur ve göz alıcı dekolte kıyafetiyle sahneye çıkan Petek Dinçöz’ün elindeki kına da dikkatlerden kaçmadı. Büyük merak uyandıran kınanın sırrını ise kimse çözemedi. Daha sonra Petek Dinçöz, Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün’ü sahneye davet etti. Belediye Başkanı Esat Altungün, Petek Dinçöz’ün ısrarı üzerine eşi Sebahat Altungün ile en sevdikleri şarkı olan “Samanyolu”nu söyledi. Petek Dinçöz ile Esat Altungün’ün düeti ve dansı büyük alkış aldı.

  Petek Dinçöz’e teşekkür ederek çiçek veren Başkan Altungün, Kuşadası’nın ve Kuşadalıların her şeyin en güzeline layık olduğunu belirterek, “Altın Güvercin Müzik Yarışması ve Kuşadası Festivali boyunca halkımızı ünlü sanatçılarla buluşturmaya devam edeceğiz. Geleneksel festivalimizi bu yıl bir kez daha yapmanın gururunu yaşıyoruz. Amacımız Kuşadası’na kazandırmak. Bunu hep birlikte başaracağız” dedi.

  Daha sonra konserine kaldığı yerden devam eden Petek Dinçöz, bu kez sahneye ünlü fotoğrafçı Erol Atar’ı davet etti. Erol Atar ile birlikte bir süre şarkı söyleyen Petek Dinçöz, yaklaşık iki saat kaldığı sahneden, hayranlarının yarattığı izdiham nedeniyle güçlükle inebildi. Bu arada konser sırasında sahneden inerek hayranlarının yanına giden Petek Dinçöz, kucağına aldığı bir bebek ile sempatik pozlar verdi.

  19. Altın Güvercin Müzik Yarışması ve Kuşadası Festivali, bugün Yalın ve Yıldız Tilbe, yarın ise Volkan Konak’ın vereceği meydan konserleriyle devam edecek. 25 Haziran Cumartesi gecesi Özer Türk Stadyumunda gerçekleştirilecek final gecesinde ise 10 finalist altın Güvercin için mücadele edecek. Ayrıca Deniz Seki ile Barış Manço onur ödülünü alacak Modern Folk Üçlüsü de konser verecek.