• AŞKIN TUTKULU SESİ BUIKA

  “ULUSLARARASI ALAÇATI FESTİVALİ 2012”DE!

  22:01:42 | 2012-06-05

  İspanyol aşk şarkılarının tutkulu sesi Buika; en iyi şarkılarını bir araya getirdiği “En Mi Piel” albümüyle çıktığı dünya turnesinde  rotasını Alaçatı’ya da çeviriyor. Uluslararası Alaçatı Festivali 2012” kapsamında sevenleriyle yaza merhaba diyecek olan sanatçı, Deli İşi Organizasyonu ile 16 Haziran 2012, Cumartesi günü saat 22:00’de, Bu bi Olay Yeri @ Alaçatı Beach Resort'ta!

  Flamenko ile Caz’ı bir araya getirerek, Flamenko’yu farklı boyutlara taşıyan ve dünya müziğine yepyeni bir tarz kazandıran Buika; copla söylediği şarkılarını adeta yaşıyor, kelimelerle oynuyor ve duyguları içerek kulaklara fısıldıyor.

  Javier Limon’un prodüksiyonunu yaptığı ikinci albümü Mi Niña Lola”albümü ile İspanyol Müzik Ödülleri’nde “En İyi Prodüksiyon”  ve “En İyi İspanyolca Albüm” dallarında ödülleri kucaklayan Buika; üçüncü albümü "Niña de Fuego"; için de Javier Limón ile işbirliği yapıyor. Diğer albümlerinden farklı olarak, ilk kez Javier Limon’un ve kendisinin şarkılar yazdığı bir albüm kaydeden Buika; aşk şarkıları ve daha önemlisi kaybedilen aşklara şarkılar söylüyor.

  “En Mi Piel” albümüyle, kariyerinin en güzel şarkılarını bir araya getiren aşkın tutkulu sesi  Buika; bu yıl ilk kez düzenlenen “Uluslararası Alaçatı Festivali 2012”de vereceği konserle Türkiye’nin her yerinden hayran kitlesine unutulmaz bir müzik şöleni yaşatacak.

  “Bir sanatçı sadece şarkı söyleyen ya da resim yapan biri değildir, hayatını sanata dönüştüren kişidir” diyenBuika; Uluslararası Alaçatı Festivali 2012” kapsamında16 Haziran 2012, Cumartesi günü saat 22:00’de, Bu bi Olay Yeri @ Alaçatı Beach Resort'ta.