• Çerçioğlu’nun Danışmanı bakın kimmiş?

  Yeni yılın ilk meclis toplantısına damga vuran konu ise Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Danışmanı hakkında yaptığı açıklaması oldu.

  19:50:11 | 2017-01-10

   

  Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi 2017 yılının ilk toplantısını yapıtı. Özlem Çerçioğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıda gündem ve gündem dışı 35 konu görüşüldü.

   

  Yeni yılın ilk meclis toplantısına damga vuran konu ise Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Danışmanı hakkında yaptığı açıklaması oldu.

   

  FETÖ'den tutuklu Erkan Karaarslan'ın danışmanı olduğu bilinmesine hatta kendisinin “masum insanlara pusu kuruluyor” diye Karaarslan’ı savunmasına ve Karaarslan'ın da verdiği ifadelerinde Danışmanı olduğunu söylemesine rağmen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tek Danışmanının Jeoloji Mühendisi Ali İçhedef olduğunu açıkladı.

   

  Erkan Karaarslan’ın cezaevinden yazdığı mektup dengeleri alt üst etti.

   

  Başkan Özlem Çerçioğlu’nun yıllardır Erkan Karaarslan ile birlikte çalışması bilinmesine rağmen hatta belediyenin tüm yönetimini Erkan Karaarslan ve ekibine teslim etmesi ortada apaçık dururken bu güne kadar hiç telaffuz dahi edilmeyen Ali İçhedef’in Danışmanı olduğunu söylemesi gündem saptırmak olarak değerlendirildi.

   

  Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinde tepe noktalara Erkan Karaarslan’ın adamlarını getirerek Büyükşehir Belediyesi’ni onlarla birlikte yöneten Başkan Çerçioğlu iyice köşeye sıkıştı. “Bu işin içinden nasıl sıyrılırımın” hesaplarını yapan Çerçioğlu gündemi saptırmak için de kamuoyunda hiç duyulmayan bir ismi danışmanı olarak açıkladı. Çerçioğlu’nun bu açıklaması ise “Erkan Karaaarslan ve ekibi ile yollarını ayırıyor” yorumlarının yapılmasına neden oldu.

   

  DANIŞMANI ALİ İÇHEDEF’MİŞ…

   

  Özlem Çerçioğlu, AK Partili Meclis Üyesi Necmettin Esenlik’in önerisiyle danışmanlık yaptığı isimleri “Sözleşmeli personel ve Başkan Danışmanlarına 2017 yılında ödenecek ücretlerin belirlenmesi” maddesinin görüşüldüğü sırada şöyle açıkladı:

   

  “Kamuoyunda bazı şeyler doğru konuşulmuyor. Bazı basın organları yanlış yazıyorlar. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduklarını zannediyorlar. Geçtiğimiz yıl iki danışmanla çalıştım. Birisi İzmir Denizcilik Odası eski başkanı idi. Kuşadası’nda Denizcilik Daire Başkanlığı’nın kuruluşunda emekleri oldu. Denizcilik Daire Başkanlığı kuruldu. Faaliyetlerine başladı ve ihtiyacımız kalmadığı için yolları ayırdık. O yüzde danışman olarak şu an Jeofizik Mühendisi Ali İçhedef’le çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Jeotermal çalışmalarımızın da sonuna geldiğimizde kendisine teşekkür edeceğiz.”

   

  Öte yandan görüşülen maddede Danışmanın Maaşının Genel Sekreter Maaşının yüzde 75’i olan 7500 lira (brüt) ödenmesi karara bağlandı.