• Dolar kurunda 10 TL geliyor..

  Dolar kuru her gün neredeyse yeni rekorlar kırıyor. Dolar kuru 9.20 eşiğini aştıktan sonra vatandaşlar doların nereye kadar yükseleceğini merak ediyor.

  21:20:45 | 2021-10-16

  DOLAR KURU REKOR KIRIYOR

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) son Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında faiz indirimine gitmişti. Merkez Bankası'nın faiz kararına piyasalar sert tepki verdi. Faiz kararı öncesi 8.50 bandında bulunan dolar kuru ani bir yükselişle 8.80'leri görmüştü. Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu son yaptığı enflasyon toplantısında faiz indirimi mesajı vermişti. Hem Merkez Bankası'nın faiz kuru hem de Kavcıoğlu'nun açıklamalarının ardından dolar kurunda kısa süreli yükseliyor. Dolar Kuru yükselişini iyice hızlandırarak haftayı 9.27'den kapattı. Dolarda bu kadar ciddi yükselmeler yaşanırken vatandaşlar dolar kurunun geleceğini merak ediyor.

  DOLAR KURU NE OLACAK?

  Mesele Ekonomi Youtube kanalında gazeteci Semih Sakallı'nın konuğu olan Ekonomist Güldem Atabay, dolar kuru ile ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Ekonomist Atabay doların yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep tayip Erdoğan ile Merkez Bankası Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu arasındaki görüşmeye ve Merkez Bankası’nın faiz indirimlerine devam edip etmeyeceğine değindi.

  DOLARDA 10 LİRA UYARISI

  Ekonomist Atabay, dolar kurunun 10 lira olabileceğine dikkat çekti. Ekonomist Atabay ''Merkez Bankası Kasım ve Aralık'ta da faiz indirmeye devam ederse dolar kurunda 10 lirayı görürüz, çok rahatlıkla görürüz'' dedi.