• EGE’NİN YENİ FİLMİ PAYLAŞIM REKORU KIRIYOR

  Aydın’ı tanıtan önemli filmlerden Süper İncir’in yönetmenliğini yapan Kerem Sarı, Süper İncir filmini çekerken yaşadıkları zorlukları ‘ÜÇ-İKİ-BİR KESTİK “filmiyle anlattı.

  17:16:27 | 2014-09-24

   

  EGE’NİN YENİ FİLMİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIM REKORLARI KIRIYOR

   

  Filmin fragmanı sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanırken, sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı. Didim’in Akbük Mahallesi ile Milas’ın Kazıklı Mahallesi’nde çekilen filmin 17 Ekim’de sinema salonlarında gösterime gireceği bildirildi.


  Filmin tanıtımı için yaz aylarının başında düzenlenen basın toplantısında konuşan Yönetmen Kerem Sarı şunları söylemişti:


  “Süper İncir filmini çekerken, ‘Aydın’da iki adam bir araya gelemez, iş yapamaz’ sözünü yalanlamıştık. Süper İncir’in sürecinde Aydın Valiliği, belediyeler, odalar ve borsaların işbirliği yapmıştık. Yeni filmde, film çekmek isteyen ve adlarını dünyaya duyurmak isteyen gençlerin yaşadıkları sıkıntılarını anlatıyoruz.”  KAHKAHALARA HAZIRLANIN  Makasfilm ve Zayka Yapım işbirliğiyle çekilen filmin başrollerinde Mustafa Kılınç, Evren Maral, Nuri Yiğit, Recep Yener ve Yakup Yavru yer alıyor. Filmin çekimleri Milas Kazıklı Köyü ve Didim'in Akbük beldesi başta olmak üzere Aydın ve Muğla'nın çeşitli bölgelerinde gerçekleştirildi.

   

  17 Ekim'de vizyona hazırlanan filmin sinemalardan taleplerin olduğunu açıklayan Zayka Yapım sahibi Zafer Kaya "filmimizin şuanda fragmanı sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor ve buda bize sinemacılardan filmin talebi noktasında rağbet olduğunu gösteriyor” diye açıklamada bulundu.  FİLMİN KONUSU  İdealist bir köylü gencidir Süleyman Oturak. Tek hayali sinema filmi çekip dünyaya sesini duyurmaktır. Bir çekilişten kazandığı kamerayla harekete geçen Süleyman, en yakın arkadaşı Galip'le küçük bir ekip kurup film çekimlerine başlar. Türlü zorluklar yaşayan ekibin başına gelmeyen kalmaz.

   

  ULUÇAY’A ATFEDİLDİ

   

  Film, Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak'ın mimarı sinema sevdalısı merhum Ahmet Uluçay'a atfedildi.