• GENCO ERKAL, AYDIN’DA..

  Genco Erkal'ın; 6 ödüllü ‘‘Ben Bertolt Brecht’’ isimli Tiyatro Oyunu 6 Nisan’da Aydın’da..

  19:09:13 | 2013-04-02

   

  Genco Erkal; 2012 yılının en çok konuşulan tiyatro oyunlarından biri olan, 6 ödüllü ‘‘Ben Bertolt Brecht’’ ile Aydın’da..

   

  Usta oyuncunun Tülay Günal ile birlikte sahne aldığı müzikli kabare; 6 Nisan 2013, Cumartesi akşamı saat 20:00’de, Aydın Hidayet Kültür Merkezi’nde tiyatro severleri güldürürken düşündürecek. 

   

  Duayen; Bertolt Brecht’in şiir, şarkı ve öykülerinden uyarladığı, Tiyatro; Tiyatro Dergisi ve Ankara Sanatseverler Birliği’nce “Yılın Yapımı”, Tiyatro Eleştirmenler Birliği’nce “Yılın Tiyatro Oyunu Ödülü”, Afife Jale Tiyatro Ödülleri 2012’de “En İyi Kadın Oyuncu” ve Sadri Alışık Ödülleri 2012’de  “En İyi Kadın Oyuncu” ile “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerine layık görüldü.

   

  Hiç bitmeyen enerjisiyle her gün başka bir tiyatro sahnesinde sanatseverlerle buluşan Erkal, sahnede Tülay Günal ile birlikte rol alıyor. İzleyenleri büyüleyen Günal ise muhteşem performansı ile göz dolduruyor.

   

  Dünyanın düzeni, kadının konumu ve savaş gibi konularda seyirciyi eğlenceli bir yolculuğa çıkaran ödüllü oyunun sahne tasarımını Ali Yenel, giysilerini Özlem Kaya, ışık tasarımını Yüksel Aymaz yapıyor.

   

  Koreografisini Tan Temel, Sernaz Demirel’in üstlendiği oyundaki Brecht’e ait şiir ve öyküleri dilimize A. Kadir, Asım Bezirci, Ali Sait, Arif Gelen, Can Yücel, Gülen Fındıklı, Hasan Kuruyazıcı, Sevgi Soysal ve Zehra İpşiroğlu, şarkı sözlerini ise Genco Erkal ve Tuncay Çavdar çevirdi.

   

   

   

  Piyanist Yiğit Özatalay’ın canlı performansı eşliğinde sahnelenen oyuna Kurt Weill, Hans Eissler, Paul Dessau ve Sarper Özsan'ın müzikleri imza atıyor. Yönetmenliği tiyatro duayeni Genco Erkal’a ait oyunun müzik yönetmeni ise, aynı zamanda müzikleri düzenleyen Emin Fındıkoğlu.