• “KISAKES” FİLM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

  Bu yıl 4.’sü düzenlenen KısaKes Film Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Özel Ataşehir Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü öğrencilerinin rol aldığı “Örümcek Ağı” filminin başrol oyuncuları İrem Armağan ve Elçin Yavuz, “En İyi Oyuncu Dalında Jüri Özel Ödülü”ne layık görüldü.

  12:00:12 | 2014-07-16

   

   

  Bahçeşehir Üniversitesi ve SinemaTürk’ün katkılarıyla bu yıl 4.’sü düzenlenen KısaKes Film Yarışması’nda ödüller 12 Temmuz akşamı Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde  gerçekleştirilen ve sunuculuğunu Furkan Kızılay’ın yaptığı törenle sahiplerini buldu. Özel Ataşehir Adıgüzel Bilişim Anadolu Teknik Lisesi öğrencisi Tezcan Ataroğlu’nun yönettiği ve Özel Ataşehir Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü öğrencilerinin rol aldığı “Örümcek Ağı” filminin başrol oyuncuları İrem Armağan ve Elçin Yavuz, “En İyi Oyuncu Dalında Jüri Özel Ödülü”ne layık görüldü. Ödülü, törene katılamayan öğrenciler adına filmin yönetmeni Tezcan Ataroğlu aldı.

   

  Bu yıl Onur Ünlü, Zeynep Tül Akbal, Ahmet Mümtaz Taylan, Gonca Vuslateri, Sarp Levendoğlu ve Berrak Tüzünataç’ın jüri üyeleri arasında yer aldığı yarışmada geçen sene de En iyi Yönetmen Ödülü’nü “Boşluk” isimli kısa filmle Özel Ataşehir Bilişim Anadolu Teknik Lisesi öğrencisi Denizhan Yıldız, En İyi Oyuncu Ödülü’nü ise yine aynı filmle Özel Ataşehir Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Efe Akercan kazanmıştı.

   

  Yarışmada diğer ödüller şöyle:

   

  Altın Makas Ödülü;

  Film: Az Kaldı

  Yönetmen: Mert Avadya

  2.'lik Ödülü;

  Film: Robenson

  Yönetmen: Berk Kuşbeygi

  3.'lük Ödülü;

  Film: Malfunctioning Goods 

  Yönetmen: Mustafa Doğa Doğan

  En İyi Oyuncu Dalında Jüri Özel Ödülü;

  Film; Örümcek Ağı

  Oyuncular: Elçin Yavuz, İrem Armağan

  En İyi Görüntü Yönetmeni Jüri Özel Ödülü;

  Film:Düş'ünce

  Görüntü Yönetmeni:Engin Şemsi

  Sinematürk Özel Ödülü;

  Film: Müziğe Yolculuk

  Yönetmen: Batuhan Demirkaplan