• ŞENLİKLİ LİMONATA EGE TURNESİNDE

  Günay Karacaoğlu ile Fırat Doğruloğlu’nun muhteşem oyunculukları ve güçlü kara mizah metniyle ilk günden beri büyük beğeni toplayan “Şenlikli Limonata” oyunu 21 Şubat’ta Aydın kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

  13:54:04 | 2014-02-15

   

  Günay Karacaoğlu ile Fırat Doğruloğlu’nun muhteşem oyunculukları ve güçlü kara mizah metniyle ilk günden beri büyük beğeni toplayan “Şenlikli Limonata” oyunu Ege turnesine çıkıyor.

   

  AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu “Şenlikli Limonata”; 19 Şubat’ta İzmir Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde, 20 Şubat’ta İzmir Tepekule Kültür ve Kongre Merkezi’nde, 21 Şubat’ta Aydın Kültür Merkezi’nde, 22 Şubat’ta Muğla Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde, 23 Şubat’ta ise Bodrum Oasis Nurol Kültür Merkezi’nde Egeli tiyatro severlerle buluşacak.

   

  Zenginin, fakirin, çirkinin, güzelin, bütün karşıtlıkların tek bir potada eridiği hayatlarımıza tiyatro sahnesinden etkili bir ayna tutan “Şenlikli Limonata”; ödüllü oyuncu Günay Karacaoğlu ile tiyatronun yanı sıra rol aldığı birçok sinema filmi ve diziyle tanınan Fırat Doğruloğlu’nun muhteşem oyunculukları, güçlü kara mizah metni ve benzersiz dekoruyla büyük beğeni topluyor. Murat İpek’in yazıp yönettiği “Şenlikli Limonata”nın; müzikleri Çiğdem Erken’in, dekor tasarımı Barış Dinçel’in, kostüm tasarımı ise Emra Albayrak Şahin’in imzasını taşıyor.

   

  Gece yarısı, sarı plastik saçları ve tuhaf yürüyüşüyle odadan içeri kamçısı ve termosuyla kendini top gibi atan bir kadınla karşılaşsanız ne yapardınız? Fidel Castro aşığı Fitnat Yengesi’nden sıkı komünist, yetmezmiş gibi, edasıyla Heidi Klum’a benzediğini söylüyorsa; emin olun gecenin sabahında o kadın sizi kopardığı sığ suların kenarında bile bırakmayacaktır. Tadı çoğu zaman buruk olsa da, “Şenlikli Limonata” tiyatro severlere kara mizah kadehlerinden de çokça tattırıyor.

   

  Siyahla beyaz kadar farklı iki insan, bir hayat kadını ile zengin bir işadamının kara mizah ilişkisi üzerinden tüm karşıtlıklara eğlenceli ve çarpıcı bir yorumla ayna tutan “Şenlikli Limonata”; tatlı-ekşi lezzetiyle tiyatro severlerin zihninde yer ediyor. “Fitnat Yengesi”nin cümlelerini sıkı sıkıya ezberlemiş, çok yaşayıp çok görmüş, rahat, keskin çizgileri olmayan kadın ve yalnız, sert köşeleri olan, çocukluğundan beri çizilmiş sınırlarının dışına çıkmayan erkeğin kahkaha dolu diyalogları arasında; hayattan farklı yaralar almış ikilinin sarsıcı replikleriyse izleyiciyi buruk bir tatla baş başa bırakıyor.

   

  AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan “Şenlikli Limonata”; 19 Şubat Çarşamba akşamı İzmir Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde, 20 Şubat Perşembe akşamı İzmir Tepekule Kültür ve Kongre Merkezi’nde, 21 Şubat Cuma akşamı Aydın Kültür Merkezi Hidayet Sayın Sahnesi’nde, 22 Şubat Cumartesi akşamı Muğla Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde, 23 Şubat Pazar akşamı ise Bodrum Oasis Nurol Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.