• “UZUN HİKAYE”NİN OKULUNDA..

  MÜDÜR: CİHAT TAMER, MÜSTAHDEM: CENGİZ BOZKURT...

  20:04:47 | 2012-05-01

  Osman Sınav’ın, çekimleri devam eden yeni filmi “Uzun Hikaye”nin birçok usta oyuncuyu konuk eden geniş kadrosu dikkat çekiyor! Her biri yetenekleri ile filme ayrı tatlar katan oyunculardan Cihat Tamer okul müdürü, “Leyla ile Mecnun” dizisinin “Erdal Bakkal”ı Cengiz Bozkurt ise okulun müstahdemi olarak izleyici karşısına çıkacak.

  Kimi zaman hüzünlü, kimi zaman neşeli ve coşkulu, kimi zamansa heyecanlı ve romantizm yüklü “Uzun Hikaye”nin çekimleri Kütahya, Adapazarı, Altınoluk gibi farklı bölgelerde devam ediyor. Sinema ve dizilerin sevilen oyuncusu Cihat Tamer ve son dönemde “Erdal Bakkal” karakteriyle adından sıkça söz ettiren Cengiz Bozkurt ise, okul müdürünü ve müstahdemi canlandırdıkları çekimlerini tamamladılar.

  Osman Sınav ile Kenan İmirzalıoğlu’nun 10 yıla yakın zamandır hayata geçirmek istedikleri “Uzun Hikaye”; edebiyat dünyasının çok özel ve usta isimlerinden Mustafa Kutlu’nun aynı adlı eserinden, son yılların öne çıkan önemli senaristlerinden Yiğit Güralp tarafından senaryolaştırıldı.

  Oldukça geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olan “Uzun Hikaye”; projeyi onurlandıran usta oyuncular Altan Erkekli, Güven Kıraç, Zafer Algöz, Cihat Tamer, Mahir Günşıray, Mustafa Alabora, Şener Kökkaya, Osman Alkas, Cengiz Bozkurt, Mustafa Üstündağ, Erkan Avcı, İsmail Hakkı Ürün, Bora Koçak, Ferdi Kurtuldu, Melih Çardak veUfuk Karaali ile de büyük yankı uyandıracak. Filmde bu usta isimlere, yine son dönem Türk sineması ve televizyonlarının genç ve başarılı oyuncuları Tuğçe Kazaz, Ushan Çakır, Damla Sönmez, Taner Ölmez, Batuhan Karacakaya, Elif Atakan, Buğra Bahadırlı, Başak Kasacı, Taha Yusuf Tan, Fatima Betül Cordal ve daha birçok sürpriz isim eşlik ediyor.

  Yapımcılığını Osman Sınav’a ait Sinegraf’ın, dağıtımını UIP’nin üstlendiği “Uzun Hikaye”; hikayesi, oyuncu kadrosu, müzikleri ve senaryosu ile gelecek sezonun en çok konuşulan filmlerinden biri olmaya aday…